Munkavédelmi képviselő továbbképzés

A képzés célja: Felkészíteni a munkavédelmi képviselőket, jogaik gyakorlására, a tevékenységük gyakorlásához szükséges alapvető szakmai ismeretek megismerésére. Ismertetni az érdekérvényesítés lehetőségeit és módszereit és a munkáltatóval és a szakhatóságokkal való együttműködés lehetőségeinek formáit.
A képzés célcsoportja: Az 1993. évi XCIII. törvény a munkavédelemről előírásai szerint minden munkáltatónál, ahol a foglalkoztatottak létszáma eléri a 20 főt, vagy korábban még nem tartottak képviselő-választást, ott kötelező munkavédelmi képviselőválasztást tartani.
Ajánljuk a tanfolyamot a munkavédelmi képviselőknek, mivel a munkavédelmi törvény 75.§-a (1) bekezdés c) pontja előírja, hogy „egy választási ciklusban, a képviselő megválasztását követően egy éven belül legalább 16 órás képzésben, ezt követően évente legalább 8 órás képzésben való részvételi lehetőséget” a munkáltatónak biztosítani kell.
Elsajátítandó készségek, képességek: A továbbképzést elvégző munkavédelmi képviselő képes a munkavállalók munkavédelemmel kapcsolatos jogait és érdekeit képviselni, meggyőződni a munkahelyeken az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés követelményeinek érvényesüléséről, ellátni a jogszabályokban meghatározott jogosultságait, feladatait, részt venni a munkahelyeken az egészségre és biztonságra vonatkozó munkáltatói döntések előkészítésében, munkavédelmi kérdésekben véleményt nyilvánítani, javaslatot tenni, intézkedéseket kezdeményezni a munkáltatónál a biztonságos munkavégzés érdekében, részt venni a munkabalesetek kivizsgálásában, közreműködni a foglalkozási megbetegedés és a fokozott expozíciós eset körülményeinek feltárásában.
8 óra (5 óra távoktatás + 3 óra konzultáció)
Várható indítás 2023. tavasz
Részletek hamarosan
Iskolai végzettség: alapfokú iskolai végzettség
Szakmai előképzettség: nem szükséges
A képzés megkezdéséhez szükséges feltételek: A munkavédelmi képviselő alapképzés elvégzése
Szakmai gyakorlat területe és időtartama: nem szükséges
Egészségügyi alkalmassági követelmény: nem szükséges
Egyéb feltételek: A munkavédelmi képviselőnek nem szükséges munkavédelmi képzettséggel rendelkeznie.
Munkavédelmi képviselő kizárólag olyan munkavállaló lehet, aki már legalább hat hónapja áll munkaviszonyban a cégnél. (munkaviszonyban a munkáltatóval), és az adott telephelyen végzi a tevékenységét.
A munkavédelmi képviselőnek megválasztását követő hat hónapon belül el kell végeznie a legalább 16 óraszámú alapképzést.
Képzés pontos megnevezése: Munkavédelmi képviselő továbbképzés
Tanfolyam elvégzését igazoló dokumentum: Tanúsítvány.
A felnőttképző a Fktv. 13/B. (I) bekezdése szerinti tanúsítványt állít ki
Megszerezhető ismeretek: A továbbképzést elvégző munkavédelmi képviselő ismeri a munkavédelemre vonatkozó általános szabályokat, a biztonságos munkavégzéssel kapcsolatos munkáltatói kötelezettségeket; munkavállalói jogokat, kötelezettségeket, a munkavédelmi képviselettel kapcsolatos jogokat, kötelezettségeket, feladatokat, a munkahelyére, tevékenységére vonatkozó főbb munkavédelmi követelményeket.
Elvárt viselkedésmódok, attitűdök: Elkötelezett a munkavállalók biztonságának és egészségének megőrzése és a munkakörülmények fejlesztése mellett.
Fontosnak tartja a munkavédelmi szabályok alkalmazását, betartását.
A munkavédelmi szabályoknak megfelelően végzi az érdekérvényesítő tevékenységét. Együttműködik a munkáltatóval, a munkavállalókkal, a munkavédelmi szakemberrel, a foglalkozás-egészségügyi szolgálattal, valamint a munkavédelmi hatósággal.
A képzés elvégzésével ellátható tevékenység: A munkavédelmi képviselő az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzéssel összefüggő munkavállalói jogokat és érdekeket képviseli. A munkavédelmi képviselő meggyőződik a munkahelyeken az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés követelményeinek érvényesüléséről, így különösen a munkahelyek, a munkaeszközök és egyéni védőeszközök biztonságos állapotáról; az egészség megóvására, illetőleg a munkabalesetek és foglalkozási megbetegedések megelőzésére tett intézkedések végrehajtásáról; a munkavállalóknak az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzésre történő felkészítéséről és felkészültségéről.